Asztrálmítoszi keret

2022.04.01

Tudom, merészen hangzik, de a csukott szemes kézíráshoz kevés a tudomány, kevés még az oly izgalmas részterülete is, mint a kvantummechanika. Tudományosan szinte semmit nem lehet megfogalmazni erről az írásról és a benne rejlő szerveződésről. Ha valaki mégis megpróbálná, a lényeget veszítené el vele. A vinemkont és különböző tudományos területek összevetése csak azt a célt szolgálja, hogy segítse ennek a különleges írás működésének megértését, mert alapvetően a

vinemkont ott kezdődik ahol a tudománynak vége.

Csillagnyelven beszél ez a rejtélyes írás, ezért az évkörök mondanivalójára is ráilleszthető. Az így kapott információ olyan nagy méretű és az évkörökkel kapcsolatos tudásom oly csekély, hogy ez a rész még nyers és kiforratlan, de fontossága miatt szeretném mindenképp megemlíteni. Nézzük csak meg közelebbről miről is van szó!

Adott egy kör, ami 12, viszonylag egyenlő részre van felosztva és amit csillagjegyekkel jelölnek. Ez az az egy év, amiben egy-egy csillagjegy a fény-sötétség arányváltozását követi, vagyis IDŐegységről van szó. A Kossal indul az évkör, ami az óra számlapján nagyjából a 9-nek felel meg. Ez megegyezik az íráselemzésnél is megszokott múltat, eredetet, kezdetet szimbolizáló bal oldallal. Itt jelenünk meg a világban, s ahogy tavasszal robbanásszerűen minden életre kel, az ember is hatalmas energiákkal indul útjára az életbe.

A kis évkör Kostól Rákig terjedő szakasza a betűk világában a földreszületésről szól. Ezen belül a cím első betűje a fogantatást, az első sor első betűje pedig a születést jelképezi. Balról jobbra történő írásnál minden, ami a Rák-Bak tengelytől balra jelenik meg, az az elindulásról a kezdetekről szól. Ettől jobbra az ember megpróbál élni a kapott, hozott lehetőségekkel és terhekkel.

Az időkörös felosztásnál azt kell megvizsgálni, hogy az adott intervallumban mennyi jel van, hogy néznek ki, milyen a tendenciájuk, mi a tartalmuk, milyen környezetből jönnek, vele szemben milyen kép tárul elénk... és még lehetne sorolni. Elképesztő mennyiségű adatot kapunk arról, hogy az adott időegységhez tartozó feladatot miként látja el az író személy.  Fontos megismételni, hogy:

A csillagjegy itt olyan időegység, ami fény-sötétség arányában változó feladatot képvisel.

A különleges íráskép jelentéstartalma csillagidő fényében bontakozik ki. Látható, hogy micsoda hatalmas témakör az állatövi jegyekhez tartozó energiák mentén megfigyelve követni az írás mondanivalóját! Általa olyan energetikai-információs térképet tart kezében az ember, amivel kicsit távolról figyelheti meg önmagát. Rálát saját komplex viszonyulási rendszerére.

(Forrás: Pap Gábor művészettörténész állatövi jegyek és aztrálmítoszról szóló előadásai)